Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Dlaczego warto kupić czujnik tlenku węgla i dymu

Dlaczego warto kupić czujnik tlenku węgla i dymu?

Najpierw trzeba odpowiedzieć sobie  na pytanie -  co to jest tlenek węgla (CO). Tlenek węgla potocznie zwany jest CZADEM, jest to bezbarwny, bezwonny, nie drażniący, niemający smaku a silnie trujący gaz o nie co mniejszej gęstości od powietrza (czyli jest lżejszy od powietrza). Powstaje w wyniku niepełnego spalania przy niedostatecznym dopływie tlenu, m.in. gazu, drewna, benzyny, ropy, propanu.  Ze względu na swoje właściwości toksyczne gaz ten jest bardzo niebezpieczny a wiążąc się z hemoglobiną zmniejsza zdolności krwi do przenoszenia tlenu.

Jedynie detektor tlenku węgla może uratować życie wykrywając w porę tlenek węgla i zasygnalizować zagrożenie.

Każdego roku słyszymy w telewizji o śmiertelnych wypadkach oraz zatruciach jakie powoduje tlenek węgla. Zwiększone ryzyko zatruciem tlenkiem węgla występuje w okresie jesienno-zimowym co jest spowodowane częstszym ogrzewaniem się w domach, zakładach pracy a także duży wpływ mają wadliwe urządzenia grzewcze oraz przewody kominowe i wentylacyjne lub ich niewłaściwe użytkowanie.

Autonomiczne czujniki tlenku węgla rekomendowane są przez KOMENDĘ W Państwowej Straży Pożarnej.

 

Nie czekaj -  chroń życie swoich bliskich.
 


Potencjalne źródła tlenku węgla

Tam gdzie znajdują się takie urządzenia jak niżej wymienione powinno zamontować się detektor CO2:

 •  Kuchenka gazowa
 •  Kominek, kuchnia węglowa, piec kaflowy
 •  Przenośne ogrzewacze pomieszczeń: gazowe lub naftowe
 •  Gazowy podgrzewacz wody: piecyki łazienkowe
 •  Kocioł na paliwo stałe: drewno, węgiel, koks, torf, itp.
 •  Kocioł na paliwo ciekłe lub gazowe: olej opałowy, gaz ziemny


Potencjalnym źródłem czadu może być również samochód pozostawiony z włączonym silnikiem w zamkniętym pomieszczeniu najczęściej garażu.

Nasza firma SPA specjalizuje się w sprzedaży nowoczesnych urządzeń do zabezpieczeń przeciwpożarowych światowych producentów m.in. Kidde Safety Europe Ltd., oferującym szeroką gamę produktów najwyższej  jakości. Firma Kidde posiada 60 letnie doświadczenie i oferuje urządzenia znane z wysokiej niezawodności, wszystkie czujniki odpowiadają krajowym i międzynarodowym standardom w odniesieniu do kompleksowej ochrony budynków mieszkalnych przed pożarem oraz tlenkiem węgla. Dlatego zajmujemy się dystrybucją detektorów przeciwpożarowych światowego lidera tj.

 •  Detektory tlenku węgla
 •  Czujniki dymu
 •  Czujniki gazu
 •  Czujniki wielofunkcyjne, detektory dymu i tlenku węgla
 •  Koce gaśnicze
 •  Drabiny ewakuacyjne


Czujniki przeciwpożarowe zwane są potocznie czujkami czadu, czujkami dymu, czujkami CO2, czujkami tlenku węgla, sygnalizatorami pożaru, detektorami tlenku węgla, detektorami dymu, systemy wykrywania i sygnalizacji pożaru, czujkami optycznymi, czujnikami jonizacyjnymi, detektorami dymu i tlenku węgla. 

Słowa kluczowe, słowa kluczowe

Ważne: Serwis www.przepisybhpippoz.pl używa plików cookies. Brak zmian ustawień przeglądarki oznacza zgodę na ich użycie.

2012-2013 © SAP BHP i PPOŻ. All Rights Reserved.

Projekt, realizacja: smalledit.pl